•

Centrum voľného času je školské zariadenie mesta Nové Mesto nad Váhom, ktoré zabezbečuje výchovno-vzdelávaciu, záujmovú a rekreačnú činnosť detí, mládeže, rodičov a iných osôb do veku 30 rokov v ich voľnom čase. Usmerňuje rozvoj záujmov, utvára podmienky na rozvíjanie a zdokonaľovanie praktických zručností, podieľa sa na formovaní návykov užitočného využívania voľného času detí a mládeže.

Od 1. 7. 2002 je CVČ zariadením s právnou subjektivitou, samostatnou rozpočtovou organizáciou. Cieľom CVČ je naučiť deti a mládež zmysluplne tráviť voľný čas, vytvoriť priestor a podmienky na rozvíjanie talentov, pestovanie záľub a rekreačnú činnosť. Hlavnou snahou je a bude poskytovať čo najširšiu ponuku záujmových útvarov, z ktorej si určite každý vyberie, ale aj príležitostných aktivít vychádzajúcich z celospoločenských potrieb a špecifických potrieb regiónu.