VZN č. 1/2022

ANGLIČTINA PRE NAJMENŠÍCH ATLETICKÝ AUTOMODELÁRI DIVADELNÝ BOX MODERNÝ TANEC, TANEC HOKEJ OD 4 - 12 ROKOV FUTBAL CHLAPCI JUDO KARATE VÝTVARNÝ PLAVECKÝ POHYBOVÉ HRY od 3 do 6 rokov STOLNÝ TENIS ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA PRE NAJMENŠÍCH OD 4 ROKOV THAJSKÝ BOX TVORIVÉ DIELNE OD 5 ROKOV VOLEJBAL DIEVČATÁ VOLEJBAL CHLAPCI + VOLEJBAL DIEVČATÁ VZPIERANIE - ZDRAVÁ CHRBTICA LEZECKÝ BASKETBAL ĽUDOVÉ TANCE BALET FLORBAL

Krúžky

FUTBAL CHLAPCI

Tréneri:

futbal U7   - PaedDr. Tomáš Kuželík

futbal U8   - Mgr. Michal Valláš

futbal U9   - Mgr. Marián Valláš

futbal U10 -  Peter Hloška

futbal U11 -  Bc. Peter Ševčík

Futbalový krúžok má veľkú tradíciu a veľmi dobré výsledky od jeho založenia v CVČ. Úspechov je veľmi veľa v rámci škôl, mesta, či okresu. Každoročne je oň veľký záujem od najmladších až po tých najstarších žiakov. Cieľom krúžku je príprava žiakov na reprezentáciu škôl vo futbale. Žiaci rozvíjajú na krúžku svoje pohybové schopnosti, základné herné činnosti jednotlivca z futbalu, ale mali by zvládnuť aj jednoduchú (základnú) taktickú a hernú prípravu na futsalové zápasy.

Krúžok prebieha podľa rozvrhu jednotlivých vekových kategórií v priestoroch telocviční a ihrísk na ZŠ v NMnV a s športovom areáli AFC Nové Mesto nad Váhom.

Výchovným cieľom krúžku je viesť žiakov ku kolektívnemu chápaniu hry, k hre fair-play, k formovaniu morálno-vôľových vlastností,  k vzájomnej spolupatričnosti, k tolerantnosti, estetickému cíteniu, k zodpovednosti vo vzťahu k žiakom, učiteľom a k láske k futbalu (športu). V neposlednom rade sa deti učia znášať i prehru uvedomením si kvalít súpera.

Krúžok je zameraný na zdokonaľovanie futbalových schopností „Coerver coaching“ spolu so zvyšovaním úrovne základných pohybových schopností (vytrvalosť, sila, rýchlosť, obratnosť, pohyblivosť). Deti sú formou teoretického popisu , názorných ukážok a následného precvičovania vedené k rozvoju základných techník s loptou, či už sú to individuálne zručnosti alebo v kombinácii s priestorovým vnímaním hracej plochy a ostatných spoluhráčov pri uplatňovaní najjednoduchších útočných a obranných systémov.

Základným cieľom krúžku je cez futbal, ako najmasovejší šport, vzbudiť u detí záujem o pravidelný pohyb, viesť ich k zdravému životnému štýlu a upevniť v nich pozitívne morálne-vôľové vlastnosti.

• Centrum voľného času
    Štúrova ul. č. 590, 91501 Nové Mesto nad Váhom